Sokolnické programy pro školy a školky

 
Dovoluji si vám nabídnout akční naučný sokolnický program s dravci a sovami, zpestření výuky  přírodopisu nebo neobvyklé využití volného času pro vaše žáky, součást enviromentální výchovy.
V průběhu ukázek vás seznámíme s našimi i exotickými druhy dravců a sov, s jejich životem, lovem a úlohou v přírodě. Přílety na sokolnickou rukavici, napínavá ukázka lovu dravce na atrapu králíka či dotyk jemného peří sov, to vše na vás v průběhu našeho vystoupení čeká. Zážitek pro děti i dospělé. Abyste nás všichni dobře slyšeli, výklad máme ozvučen. Pro nižší třídy prvního stupně nebo pro školky upravuji výklad pro snadné pochopení. Pro malé děti ze školky máme připraveny obrázky dravce a sovy. Aby měli všichni žáci z programu skutečný zážitek, doporučuji při velkém  počtu dětí jejich rozdělení do skupin , pro které vždy celou ukázku zopakujeme. Nejlepším prostorem pro letový program je školní hřiště nebo zahrada. 
 

 představíme v letu 8 - 10 druhů dravců a sov

program s výkladem cca 45 minut

 děti i dospělí zažijí sokolnický výcvik dravců a sov 

Budu velmi rád, když tento program obohatí ekologické cítění dětí. Kontakt s přírodou a znalost přírodních zákonitostí se stává stále vzácnější.
Zároveň tímto přispíváte na potravu, chov a veterinární péči našich opeřených svěřenců. Pomáháte také udržet v chodu jedno z řemesel, jehož vznik sahá až k úsvitu dějin - sokolnictví.
 
Frederick II. se sokolem / r. 1220
 
Ceny za náš program domlouváme individuálně, podle vzdálenosti školy a počtu vystoupení. Příznivé pro všechny.
Pro všechny vaše dotazy a rezervování termínu našeho programu s dravci a sovami nás včas kontaktujte!    viz Kontakt
 
Další fotografie našich dravců a sov z naučného programu naleznete na Fotografie z akcí pro školy a školky a na Naši dravci a sovy