O nás

Jsem povoláním sokolník, člen Klubu sokolníků při Českomoravské myslivecké jednotě. Od roku 1990 se věnuji sokolnickému výcviku dravců, který má více jak tisíciletou tradici a právem patří do kulturního dědictví národa  UNESCO. Jsem aktivním účastníkem lovů s dravci pořádaných tradičně každý podzim. Chovám místní i exotické druhy dravců a sov, od malých druhů po velké, od běžně pozorovatelných v přírodě až po druhy dnes vzácné. Zabýváme se také odchovem mláďat, který je nádhernou i náročnou odměnou pro každého sokolníka.

Vystoupením s dravci se věnuji už mnoho let, v minulosti jste mě mohli spatřit na hradech  Křivoklát, Konopiště a Točník. Můžete nás potkat na historických slavnostech, mysliveckých akcích, vaše děti ve školách a školkách, příměstských táborech apod.

Dovoluji si vám nabídnout akční i naučný program s dravci a sovami. V průběhu sokolnických ukázek vás seznámíme s mojí kolegyní Klárou s  našimi dravci a sovami, s jejich životem, lovem a úlohou v přírodě.Samozřejmě budou předvedeni v letu, v plné své kráse. Dravé ptáky a sovy vám ukážeme zblízka, budete si moci zkusit i jejich přílet na sokolnickou rukavici. Kontakt je bezprostřední a bezpečný. Aby jste nás dobře slyšeli, výklad je ozvučen. Na akce v historickém duchu máme připraveny dobové kostýmy. Přijedeme s našimi dravci a sovami přímo za vámi. Zaručuji vám nevšední adrenalinový zážitek!

Budu velmi rád, když tento náš sokolnický program s dravci a sovami obohatí ekologické cítění, blízký kontakt s přírodou se stává stále vzácnějším. Příroda a zájem o ni je stále důležitou oblastí v lidské společnosti.

Fotografie našich dravců a sov naleznete v Naši dravci a sovy ,  Fotogalerie , nabídku sokolnických programů v Sokolnické ukázky

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.