E-PETICE

  

 Aktualizováno:  Návrh zákona bohužel prošel v září 2020 Poslaneckou sněmovnou a zamířil do Senátu, kde byl v pátek 13.11. odsouhlasen. Na domácí zvířata se zákon nevztahuje ( psi, kočky, koně apod.), ostatní nově narozená volně žijící zvířata vystupovat ani filmovat nesmí až na výjímky. Sokolníci s loveckými dravci, sokoli a sovami dostali výjímku i na veřejná vystoupení! Děkujeme moc všem, kteří se o to zasloužili a děkujeme, že můžeme být dále součástí kulturního dědicví národa Unesco !! 

Původní text ze 3.3.2020:        

 Poslanecká sněmovna České republiky chce prosadit zákon, který by měl zrušit veřejné sokolnické prezentace. Jedná se o zákon omezující účinkování volně žijících druhů zvířat v divadelním a varietním představení, televizním programu a filmu nebo podobném veřejném představení se zvířaty. Vzhledem k jeho formulaci, omezení se mohou týkat i zvířat jako jsou papoušci, psi nebo koně! 
Další Rozáka z Popelky ani Vydrýsek a Méďové nebudou..
Ukázky a osvětová činnost jsou nedílnou součástí sokolnictví, veřejnost by ztratila pojem o této tradici. Sokolnictví v lidské společnosti přetrvává několik tisíc let, je jako způsob lovu Českou republikou chráněný statek nehmotného kulturního dědictví, zapsaný jak v Národním seznamu kulturního dědictví, tak v seznamu nehmotného kulturního dědictví Unesco.
Pokud se zakáže osvětová činnost a veřejná prezentace sokolnictví, ztratí se i nenávratně povědomost o této tradici.
Nikdy jsme vás o nic nežádali, sokolnické programy jsou u vás oblíbeny a vyhledávany. Pokud vám osud sokolnictví není lhostejný, podepište prosím tuto petici. Snažíme se kromě toho i oslovit poslance Poslanecké sněmovny, dokud ještě není pozdě.
 

                                                                                                                              Podpořte nás, děkujeme!

 

https://e-petice.cz/petitions/petice-proti-zakazu-verejne-prezentace-sokolnictvi.html?fbclid=IwAR34iTkCkclicaE-TAJ8qcirv2VG5JoOcL_FdM9w7fBUSPN3dTFX_0KY6ag